Warsztaty i wydarzenia
wazna uwazna odwazna - wyjazd warsztatowy dla kobiet wellb warsztaty dla kobiet, slow life, relaks, fotografia kobieca

 

Wellb relaksacja

Umiejętność relaksacji jest kluczowa dla dobrego życia. Praktyka relaksacyjno-regeneracyjna to kojące pozycje ciała, będące wynikiem połączenia starożytnej wiedzy dotyczącej jogi ze współczesną nauką.

Reakcje organizmu na stres nie uległy znaczącym zmianom od milionów lat. Tym samym mamy starożytne ciała poddane współczesnemu problemowi, jakim jest chroniczny stres. Nasz organizm ma zdolność do samoregulacji i w sposób naturalny powraca do równowagi. Jednak gdy sytuacje stresujące są zbyt silne i długotrwałe, układ nerwowy stale pracuje przygotowując nas na stan zagrożenia i mobilizacji. Zwiększa się puls, ciśnienie krwi, napięcie mięśni i pobudzenie umysłu. Zmiany metaboliczne w komórkach powodują zahamowanie takich procesów jak trawienie, wypróżnianie, wzrost, naprawa i reprodukcja. Takie odpowiedzi organizmu kiedyś pozwalały mu przetrwać, a teraz go wyniszczają.

Antidotum na zagrażający naszej jakości życia chroniczny stres jest praktyka relaksacyjno-regeneracyjna. Pozwala ona osiągnąć stan głębokiego odpoczynku, w którym nie ma ani ruchu, ani wysiłku, a mózg jest wyciszony. Wszystkie pozycje wyzwalają korzystne dla zdrowia reakcje fizjologiczne, które niwelują skutki chronicznego stresu. Dzięki wsparciu poduszek, nasze ciało jest stymulowane i rozluźniane tak, by zmierzało do wewnętrznej harmonii i równowagi.

CZYM JEST PRAKTYKA RELAKSACYJNO - REGENERACYJNA? Jest to aktywna relaksacja, podczas, której wykonujemy około 5, 6 pozycji. W trakcie pozycji delikatnie rozciągamy i otwieramy poszczególne partie ciała co powoduje psychologiczną odpowiedź naszego organizmu i wpływa dobroczynnie na stan zdrowia, redukuje efekty chronicznego stresu i chorób z nim związanych. Im dłużej utrzymujemy pozycję tym bardziej jesteśmy wstanie uwolnić psychiczne, fizyczne i emocjonalne napięcia trzymane w ciele. Pozycje wykonywane są na podłodze, w pozycji leżącej, z wykorzystaniem wałków, kocy, kostek i pasków. Zadaniem dodatkowych pomocy jest podparcie naszego ciało tak aby mięśnie mogły się głęboko relaksować. Sekwencja pozycji regeneracyjnych ułożona jest w taki sposób, aby możliwy był ruch kręgosłupa we wszystkich kierunkach (wygięcia w tył, skłony w przód, delikatne skręty).

CZY TO JEST DLA MNIE? Jeśli doświadczasz szybkiego tempa życia, nie możesz uspokoić myśli, chcesz nauczyć się: jak oddychać, jak skutecznie się relaksować, jak zredukować stres lub po prostu odpocząć na koniec dnia – sprawdź czy ta praktyka jest dla Ciebie.

Kontakt: Aleksandra Łabno tel. 605252265 e-mail: aleksandra.labno@wellb.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl