Funkcjonalność poduszek WELLB

Zastanawiasz się do czego służą poduszki WELLB, albo jak możesz je poszczególnie wykorzystać? 

Poduszki WELLB to nie tylko zwykłe poduszki dekoracyjne. Wszak wyglądają niesamowicie i swoim wyglądem zaspokajają gusta estetyczne największych entuzjastów, natomiast każda z naszych poduszek ma swoje podstawowe zastosowanie, dzięki któremu mamy na celu wesprzeć Twój dobrostan psychofizyczny. 

Poniżej znajdziesz opis naszych produktów i propozycje ich zastosowania. Oczywiście, sposobów wykorzystania poduszek i ich funkcjonalność jest szersza niż pomysły przedstawione poniżej. Tylko wyobraźnia, a raczej jej brak ogranicza sposób wykorzystania poduszek WELLB.

 

MAŁY WAŁEK GRYCZANY:

 

SPANIE:

Mały Wałek Gryczany stanowi idealne podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa. Według opinii naszych klientów, dzięki tej poduszce budzą się bez sztywności w karku i bólu głowy. Jeśli wybierasz Mały Wałek Gryczany aby na nim spać, wybierz wałek z kolekcji BE NATURAL, który posiada zewnętrzny pokrowiec z naturalnej i oddychającej tkaniny. Dzięki wypełnieniu z ekologicznej łuski gryki, Twoja poduszka będzie zawsze przyjemnie chłodna. 

Jeśli natomiast masz szerokie ramiona i często śpisz na boku, być może lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie Poduszka Księżycowa.

SIEDZENIE:

Mały Wałek Gryczany możesz wykorzystać do wsparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, układając go w poprzek pleców. Dzięki takiemu podparciu, Twój kręgosłup będzie się znajdować w neutralnej pozycji.

W dzisiejszych czasach, w których często spotykamy się z siedzącym trybem pracy lub siedzącym stylem życia, często przyjmujemy zgarbioną pozycję ciała co powoduje wypłaszczenie naturalnie lordozy kręgosłupa. Wspierając odcinek lędźwiowy Małym Wałkiem Gryczanym, wymuszamy pozycję, w której nasz kręgosłup znajduje się w neutralnej dla niego pozycji. Co ważne, takie wsparcie pleców w trakcie pracy biurowej, albo czynności które wykonujesz na siedząco, nie zastąpi właściwych ćwiczeń na kręgosłup, na które powinnaś_nieneś przeznaczyć conajmniej 10 minut dziennie. 

Układając wałek pionowo, wzdłuż kręgosłupa uzyskasz stabilne i przyjemne podparcie, jednocześnie zostawiając przestrzeń na otwarcie barków. Kiedy opierasz się o krzesło, automatycznie Twoje ramiona się zaokrąglają. Jeśli podeprzesz plecy wałkiem ułożonym pionowo, Twoje ramiona będą miały dużo przestrzeni na ruch.

Idealnym uzupełnieniem Małego Wałka Gryczanego użytego jako podparcia przy siedzeniu jest Klinowa Poduszka do Siedzenia.

Wybierając te poduszki jednocześnie wesprzesz i zadbasz o swój kręgosłup.

 

DUŻY WAŁEK GRYCZANY:

 

JOGA: 

Duży Wałek Gryczany jest alternatywą dla tzw. bolstera do jogi, który powszechnie jest używany w jodze relaksacyjnej, prenatalnej i Iyengara, ale może być cennym rekwizytem w każdym stylu. Jest bardzo pomocny w pozycjach związanych z medytacją i odpoczynkiem. 

 

REHABILITACJA I ĆWICZENIA FIZYCZNE:

Duży Bolster Gryczany jest poduszką, która sprawdzi się również do pilatesu, ćwiczeń relaksacyjnych i rehabilitacyjnych. Jest to idealna poduszka do podparcia tułowia w pozycji leżącej tak aby otworzyć klatkę piersiową i zrównoważyć siedzącą i zgarbioną postawę ciała. 

 

SPANIE:

Jeśli jesteś singlem_elką, ta poduszka jest dla Ciebie! 

Jeśli nie jesteś singlem_elką, ta poduszka będzie powodem foszków Twojego partnera_ki. 

Duży Wałek Gryczany możesz:

  • używać w łóżku jako podparcie ciała kiedy czytasz książkę przed snem,
  • oprzeć na niej nogę jeśli śpisz w pozycji na boku - taka pozycja powoduje, że Twój kręgosłup znajduje się równolegle do podłoża co może zapobiegać lub pomóc w bólach lędźwi,
  • jeśli śpisz na boku, możesz po prostu przytulić się do wałka. Jego budowa i przyjemna twardość będzie przyjemnie naciskać na Twoje ciało dając poczucie tulenia.
  • wybierając i regularnie stosując wałek pod nogi poprawiamy zarówno pracę układu krążenia, lepiej odpoczywamy i ogólnie dbamy o lepsze samopoczucie i zdrowie.

 

MEDYTACJA:

Jeśli jesteś osobą początkującą/wysoką (ok. 1,9-2,0 m wysokości)/mało rozciągniętą - ta poduszka świetnie sprawdzi się do medytacji. Kładąc poduszkę poziomo, daje ona odpowiednią wysokość aby utrzymać biodra wyżej niż kolana jeśli siadasz w pozycji kwiatu lotosu. 

Możesz też ułożyć wałek pomiędzy nogami siadając w siadzie japońskim, co da Ci stabilne podparcie do formalnej praktyki medytacji. 

  

CODZIENNA RELAKSACJA: 

W codziennych czynnościach na sofie lub na ziemi, tj. czytanie książki, siedzenie, leżenie - ten wałek gryczany stanowi idealne podparcie ciała. 

 

 PODUSZKA KSIĘŻYCOWA:

Poduszka Księżycowa to nasza najbardziej wszechstronna poduszka wypełniona ekologiczną łuską gryki. Jej kształt został starannie zaprojektowany tak aby jak najbardziej otulała ludzkie ciało. 

 

SPANIE:

  • do przytulania przy spaniu na boku 
  • do dociążania ciała: klatki piersiowej, bioder, pod stopy 
  • pod głowę do spania dla osób, które mają szerokie barki 
  • do spania na boku, układając ją między nogi, dzięki czemu możliwe jest zachowanie korzystnej dla kręgosłupa stabilizacji

 

MEDYTACJA: 

Poduszka Księżycowa w kształcie rogala stanowi idealne podparcie pośladków i ud w siedzącej praktyce medytacji. Jej kształt układa Twoje ciało tak aby biodra znajdowały się wyżej niż kolana co zapobiega blokowaniu krążenia krwi. 

Kształt półksiężyca, w przeciwieństwie do standardowych okrągłych poduszek do medytacji, podpiera całe uda. Zwykłe okrągłe poduszki podpierają pośladki do połowy, wywierając nacisk na rwę kulszową, co często powoduje drętwienie u nóg. Dzięki ergonomicznemu kształtowi poduszki, możesz siedzieć bardzo wygodnie i skupić się na praktyce. 

 

PODUSZKA KOPERTOWA:

Poduszka Kopertowa od WELLB, to alternatywa dla zwykłego bolstera do jogi lub poduszki w kształcie walca, wykorzystywanej do ćwiczeń rehabilitacyjnych. 

 

YOGA I REHABILITACJA

Jej forma została zaprojektowana tak aby idealnie podpierała tułów początkującego ćwiczącego lub osoby o zmniejszonej elastyczności w kręgosłupie, oraz dla osoby o szerokim tułowiu. 

Poduszka Kopertowa ma 30 cm szerokości, dzięki czemu jest idealna dla osób o szerokiej klatce piersiowej (Duży Wałek Gryczany ma średnicę 21 cm). 

Jej wypełnienie sztywną pianką poliuretanową daje stabilne podparcie w pozycjach z wygięciem kręgosłupa do tyłu. Dzięki jej sztywności, możesz swobodnie oprzeć poduszkę o klocki do jogi albo róg sofy, i oprzeć na niej ciało w takiej pozycji. Takie ułożenie poduszki jest wskazane dla osób z mniejszą elastycznością w plecach lub wrażliwym odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. 

 

KLINOWA PODUSZKA DO SIEDZENIA:

Klinowa poduszka do siedzenia z wypełnieniem z łuski gryki to ortopedyczna poduszka do siedzenia. Jej kształt klina zapewnia odpowiednie ustawienie miednicy co wpływa na całą postawę ciała w trakcie siedzenia. 

Jej naturalne i elastyczne wypełnienie pozwala na dopasowanie się poduszki do pośladków, co jest istotne dla osób cierpiących na różne schorzenia, które utrudniają wygodne siedzenie. 

Idealnym zestawem do pracy biurowej jest Klinowa Poduszka Do Siedzenia i Mały Wałek Gryczany jako podparcie lędźwi lub podparcie pleców wzdłuż kręgosłupa (czyt. wyż. Mały Wałek Gryczany)

 zestaw poduszek do zdrowego siedzenia i pracy biurowej   Zestaw poduszek dla zdrowego kręgosłupa do pracy siedzącej i do nauki na siedząco

 

MEDYTACJA I SIEDZENIE NA ZIEMI

Klinowa poduszka do siedzenia sprawdza się również jako poduszka do medytacji dla osób, które preferują niższe poduszki do siedzenia. 

 

LAWENDOWA PODUSZKA NA OCZY:

Poduszka na oczy z lawendowym wypełnieniem zmieszanym z siemieniem lnianym, daje przyjemne doznania zmysłowe. Zapach, lekki chłód, otulenie powierzchni oczu, czoła i kości policzkowych umożliwia głęboki relaks. 

Kształt poduszki całkowicie blokuje dostęp światła dziennego lub sztucznego co umożliwia zrelaksowanie się w ciągu dnia, w trakcie tzw. power nap'a lub łatwiejsze zaśnięcie wieczorem. 

Oryginalny kształt poduszki na oczy został zaprojektowany w sposób całkowicie przemyślany. Jej przyjemny ciężar i chłód otulający nie tylko powierzchnię oczu, ale także czoło, skroń i kości policzkowe - wywiera delikatny nacisk na te części twarzy, pomagając uwolnić napięcia, a dzięki temu często niweluje ból głowy i pozwala na głębszą relaksację. 

Poduszka na oczy z lawendą na ból głowy i do jogi nidra  Aromaterapeutyczna poduszka na oczy z lawendą do relaksacji i ukojenia bólu głowy