Ćwiczenia na rozluźnienie jelit

Jelita będą Ci wdzięczne.

Ćwiczenie na poduszce Księżycowej WELLB - półksiężyc

Jeśli borykasz się z częstymi wzdęciami, ta pozycja powinna być Ci znana. Tak jak niemowlęta układamy na brzuszku podczas kolki, tak i my  dorośli, powinniśmy korzystać z dobrodziejstw tejże pozycji. Nie tylko wyrównuje napięcia powięziowe między taśmą przednią i tylną (wydłuża przód Twojego ciała po całym dniu jego skracania - spędzonym w pozycji siedzącej), ale i działa stymulująco na jelita.  Otóż podczas leżenia na brzuchu, ciężarem swojego ciała wywierasz lekki nacisk na jelita. I to ten niewielki nacisk jest dla nich tak stymulujący. Poprawia ich ruchy robaczkowe, czyli Twoja perystaltyka zaczyna się rozkręcać. Jelita są zbudowane z tkanki mięśniowej, ale łącznej, tej niezależnej od naszej woli. Dlatego to właśnie tą pozycją poprawimy sobie pasaż pęchęrzyków powietrza w kierunku dystalnym, jak również treści pokarmowych. 

Jak ułożyć się w tej pozycji? 

Połóż się na brzuchu, ustaw nogi na szerokość bioder lub swojej maty, a pod łukami żebrowymi ułóż półksiężyc, tak by jego rogi Cię otulały. Odłóż ciężar ciała na poduszke i zrelaksuj się przez kilka chwil. Spróbuj kierować oddech w stronę półksiężyca. 

Możesz ugiąć nogi w kolanach, a kolejno kołysz nimi synchronicznie z boku na bok, wolnym tempem. To dodatkowo przemasuje Twoje jelita od środka.

Pozycja na wzdęcia na Poduszce Księżycowej

 

 

  

Fizjoterapeutka trzymająca w ręku fantom sztucznej miednicy
mgr Katarzyna Chanowska – absolwentka kierunku fizjoterapii na wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Od kilku lat wyspecjalizowana w dziedzinie fizjoterapii uroginekologicznej. Pracuje głównie z kobietami w ciąży i po porodzie, z zaburzeniami funkcji i statyki narządów miednicy mniejszej. Oprócz tego zajmuje się terapią w endometriozie, bolesnych miesiączkach oraz po operacjach ginekologicznych.

Propagatorka aktywnego stylu życia. 

strona www: https://fizjobody.com

Zostaw komentarz