Funkcjonalność poduszek WELLB

Zastanawiasz się do czego służą poduszki WELLB, albo jak możesz wykorzystać poszczególne poduszki? 
Poduszki WELLB to nie są zwykłe poduszki dekoracyjne. Wszak wyglądają niesamowicie i swoim wyglądem zaspokajają wymagające gusta estetyczne największych smakoszy, natomiast każda z naszych poduszek ma swoje podstawowe zastosowanie, które ma na celu wesprzeć Twój dobrostan psychofizyczny. 
Poniżej znajdziesz opis naszych produktów i propozycje ich zastosowania. Oczywiście, sposobów wykorzystania poduszek i ich funkcjonalność jest szersza niż pomysły przedstawione poniżej. Tylko wyobraźnia, a raczej jej brak ogranicza sposób wykorzystania poduszek WELLB.

 

MAŁY WAŁEK GRYCZANY:

Kobieta wypoczywająca na małym wałku gryczanym

SPANIE

Mały Wałek Gryczany stanowi idealne podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa. Według opinii naszych klientów, dzięki tej poduszce budzą się bez sztywności w karku i bólu głowy. Jeśli wybierasz Mały Wałek Gryczany aby na nim spać, wybierz wałek z kolekcji BE NATURAL, który posiada zewnętrzny pokrowiec z naturalnej i oddychającej tkaniny. Dzięki wypełnieniu z ekologicznej łuski gryki, twoja poduszka będzie zawsze przyjemnie chłodna. 

Jeśli natomiast masz bardzo szerokie ramiona i często śpisz na boku, być może lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie Poduszka Księżycowa.

 

SIEDZENIE:

Kobieta sukcesu siedząca wygodnie na klinowej poduszce do siedzenia, podparta małym wałkiem gryczanym w okolice lędźwi

Mały Wałek Gryczany możesz wykorzystać do wsparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa układając go w poprzek pleców. Dzięki takiemu podparciu, Twój kręgosłup będzie się znajdować w neutralnej pozycji.

W dzisiejszych czasach, w których często spotykamy się z siedzącym trybem pracy albo siedzącym stylem życia, często przyjmujemy zgarbioną pozycję ciała co powoduje wypłaszczenia naturalnie lordozy kręgosłupa. Wspierając odcinek lędźwiowy Małym Wałkiem Gryczanym, wymuszamy pozycję, w której nasz kręgosłup znajduje się w neutralnej dla niego pozycji. Co ważne, takie wsparcie pleców w trakcie pracy biurowej, albo czynności które wykonujesz na siedząco, nie zastąpi właściwych ćwiczeń na kręgosłup, na które powinnaś_nieneś przeznaczyć conajmniej 10 minut dziennie. 

Układając wałek pionowo, wzdłuż kręgosłupa, ta poduszka da Ci stabilne i przyjemne podparcie jednocześnie zostawiając przestrzeń na otwarcie barków. Kiedy opierasz się o krzesło, automatycznie Twoje ramiona się zaokrąglają. Jeśli podeprzesz plecy wałkiem ułożonym pionowo, Twoje ramiona będą miały dużo przestrzeni na ruch.

Uzupełnieniem Małego Wałka Gryczanego jako podparcia przy siedzeniu, jest Klinowa Poduszka do Siedzenia. Naszym zdaniem wybór tych poduszek jednocześnie jest najlepszym wyborem jeśli większość czasu siedzisz.

 

 

DUŻY WAŁEK GRYCZANY:
Kobieta leżąca na poduszce gryczanej w kształcie walca w podpartej pozycji dziecka w jodze restoratywnej

JOGA: 

Duży Wałek Gryczany jest alternatywą dla tzw. bolstera do jogi, który powszechnie jest używany w jodze relaksacyjnej, prenatalnej i Iyengara, ale może być cennym rekwizytem w każdym stylu. Jest bardzo pomocny w pozycjach związanych z medytacją i odpoczynkiem. 

 

REHABILITACJA I ĆWICZENIA FIZYCZNE:

Duży Bolster Gryczany jest poduszką, która sprawdzi się również do pilatesu, ćwiczeń relaksacyjnych i rehabilitacyjnych. Jest to idealna poduszka do podparcia tułowia w pozycji leżącej tak aby otworzyć klatkę piersiową i zrównoważyć siedzącą i zgarbioną postawę ciała. 

 

SPANIE:

Kobieta przytulająca się do poduszki księżycowej marki wellb z dużym wałkiem

Jeśli jesteś singlem_elką, ta poduszka jest dla Ciebie! 

Jeśli nie jesteś singlem_elką, ta poduszka będzie powodem foszków Twojego partnera_ki. 

Duży Wałek Gryczany możesz:

  • używać w łóżku jako podparcie ciała kiedy czytasz książkę przed snem,
  • oprzeć na niej nogę jeśli śpisz w pozycji na boku - taka pozycja powoduje, że Twój kręgosłup znajduje się równolegle do podłoża co może zapobiegać lub pomóc w bólach lędźwi,
  • jeśli śpisz na boku, możesz po prostu przytulić się do wałka. Jego budowa i przyjemna twardość będzie przyjemnie naciskać na Twoje ciało dając poczucie tulenia.

 

MEDYTACJA:

Jeśli jesteś osobą początkującą/wysoką (ok. 1,9-2,0 m wysokości)/mało rozciągniętą ta poduszka świetnie sprawdzi się do medytacji. Kładąc poduszkę poziomo, daje ona odpowiednią wysokość aby utrzymać biodra wyżej niż kolana jeśli siadasz w pozycji kwiatu lotosu. 

Możesz też ułożyć wałek pomiędzy nogami siadając w siadzie japońskim, co da Ci stabilne podparcie do formalnej praktyki medytacji. 

  

CODZIENNA RELAKSACJA: 

W codziennych czynnościach na sofie lub na ziemi, tj. czytanie książki, siedzenie, leżenie - ten wałek gryczany stanowi idealne podparcie ciała. 

nogi kobiety przyjemnie podparte i odciążone dużym wałkiem wypełnionym gryką  

 

 

 

PODUSZKA KSIĘŻYCOWA:
Mężczyzna odpoczywający z Poduszce w kształcie rogala od WELLB

Poduszka Księżycowa to nasza najbardziej wszechstronna poduszka wypełniona ekologiczną łuską gryki. Jej kształt został starannie zaprojektowany tak aby jak najbardziej otulała ludzkie ciało. 

 

SPANIE:

  • do przytulania przy spaniu na boku 
  • do dociążania ciała: klatki piersiowej, bioder, pod stopy 
  • pod głowę do spania dla osób, które mają szerokie barki 

 

PRACA I CZYTANIE:

Ta poduszka w kształcie rogala z wypełnieniem z gryki idealnie otula biodra dając przyjemne dociążenie ciała i jednocześnie stanowiąc podpórkę pod książkę lub laptopa. 

 

MEDYTACJA: 

Poduszka Księżycowa w kształcie rogala stanowi idealne podparcie pośladków i ud w siedzącej praktyce medytacji. Jej kształt w kształcie klina układa Twoje ciało tak aby biodra znajdowały się wyżej niż kolana co zapobiega blokowaniu krążenia krwi. 

Kształt półksiężyca, w przeciwieństwie do standardowych okrągłych poduszek do medytacji, podpiera całe uda. Zwykłe okrągłe poduszki podpierają pośladki do połowy, wywierając nacisk na rwę kulszową co często powoduje drętwienie nogi. Dzięki ergonomicznemu kształtowi poduszki w kształcie rogala, możesz siedzieć wygodnie i skupić się na praktyce. 

 

KARMIENIE: 

Poduszka w kształcie rogala idealnie otula talię karmiącego rodzica, stanowiąc jednocześnie stabilne podparcie dla niemowlaka. Elastyczna łuska gryki przesuwa się w poduszce dzięki czemu jej kształt dopasowuje się do kształtu dziecka dając mu stabilne podparcie. 

Mężczyzna karmiący niemowlaka na poduszce w kształcie rogala wypełnionego łuską gryki

 

PODUSZKA KOPERTOWA:
Podparte i wygodne wygięcie do tyłu z otwarciem klatki piersiowej na Poduszce Kopertowej

Poduszka Kopertowa od WELLB, to alternatywa dla zwykłego bolstera do jogi lub poduszki w kształcie walca wykorzystywanej do ćwiczeń rehabilitacyjnych. 

 

YOGA I REHABILITACJA

Jej forma została zaprojektowany tak aby idealnie podpierała tułów początkującego ćwiczącego lub osoby o zmniejszonej elastyczności w kręgosłupie, lub osoby o szerokim tułowiu. 

Poduszka Kopertowa ma 30 cm szerokości, dzięki czemu jest idealna dla osób o szerokiej klatce piersiowej (Duży Wałek Gryczany ma średnicę 21 cm). 

Jej wypełnienie sztywną pianką poliuretanową daje stabilne podparcie w pozycjach z wygięciem kręgosłupa do tyłu. Dzięki jej sztywności, możesz swobodnie oprzeć poduszkę o klocki do jogi albo róg sofy, otrzymując stabilne podparcie tułowia o zmniejszonym kącie nachylenia. Takie ułożenie poduszki jest wskazane dla osób z mniejszą elastycznością w plecach lub wrażliwym odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. 

 Podparte wygięcie do tyłu z otwarciem miednicy na poduszce kopertowej WELLB

 

KLINOWA PODUSZKA DO SIEDZENIA:
Ortopedyczna poduszka do siedzenia z gryką

Klinowa poduszka do siedzenia z wypełnieniem z łuski gryki to ortopedyczna poduszka do siedzenia. Jej kształt klina zapewnia odpowiednie ustawienie miednicy co wpływa na całą postawę ciała w trakcie siedzenia.
 

Jej elastyczne wypełnienie łuską gryki pozwala na dopasowanie się poduszki do pośladków co jest istotne dla osób cierpiących na różne schorzenia, które utrudniają wygodne siedzenie. 

 

SIEDZENIE NA KRZEŚLE

Idealnym zestawem do pracy biurowej jest Klinowa Poduszka Do Siedzenia i Mały Wałek Gryczany jako podparcie lędźwi lub jako podparcie pleców wzdłuż kręgosłupa (czyt. wyż. Mały Wałek Gryczany)

 

MEDYTACJA I SIEDZENIE NA ZIEMI

Klinowa poduszka do siedzenia sprawdza się również jako poduszka do medytacji dla osób, które preferują niższe poduszki do siedzenia. 

 

Zestaw_poduszek_do_pracy_biurowej

 

LAWENDOWA PODUSZKA NA OCZY:
Aromaterapeutyczna poduszka na oczy z lawendą i siemieniem lnianym

Poduszka na oczy z lawendowym wypełnieniem zmieszanym z siemieniem lnianym, daje przyjemne doznania zmysłowe. Zapach, lekki chłód, otulenie powierzchni oczu, czoła i kości policzkowych umożliwia głęboki relaks. 

Kształt poduszki całkowicie blokuje dostęp światła dziennego lub sztucznego co umożliwia zrelaksowanie się  w ciągu dniach w trakcie tzw. power nap'a lub łatwiejsze zaśnięcie wieczorem.

Oryginalny kształt poduszki na oczy został zaprojektowany w sposób całkowicie przemyślany.  Jej przyjemny ciężar i chłód otulający nie tylko powierzchnię oczu, ale także czoło, skronia i kości policzkowe - wywierając delikatny nacisk na te części twarzy, pomaga uwolnić napięcia trzymane w tych częściach twarzy, a dzięki temu często niweluje ból głowy i pozwala się głęboko zrelaksować. 

  Aromaterapeutyczna poduszka na oczy z lawendą do relaksacji i ukojenia bólu głowy